Czym jest zapper-plus

Zapper-plus

 zapper-plus powstał na bazie koncepcji wymyślonej przez dr Huldę Clark, którą opisała w książce Kuracja Życia. Patrz strona 24. Generator fali prostokątnej o częstotliwości około 32 kHz (32 tysiące impulsów na sekundę) został zaprojektowany na bazie taniego i popularnego timera NE555. Takie urządzenie może zbudować praktycznie każdy za dosłownie kilkanaście złotych. Okazuje się jednak, że skuteczność tego rozwiązania w zwalczaniu patogenów jest niska. Wielu specjalistów zajmujących się biorezonansem w leczeniu przewlekłych chorób wręcz odradza korzystanie z zapperów, gdyż twierdzą, że nie tylko nie niszczą one skutecznie pasożytów, ale wręcz poprzez ich uaktywnienie zmuszają do przeciwdziałania niekorzystnemu oddziaływaniu i tym samym stymulacji czynnika chorobotwórczego.

 Działanie zappera nie jest całkowicie znane i rozumiane. Obecnie istnieje kilka hipotez naukowych opisujących procesy komunikacji materii ożywionej poprzez reakcje chemiczne, przepływ prądu elektrycznego oraz oddziaływanie pola elektromagnetycznego. Wiele zjawisk jest opisywanych przez fizykę kwantową. Pulsujący prąd przepływający przez organizm wykorzystuje się z powodzeniem w medycynie klinicznej od lat. Dobrym przykładem jest leczenie hemoroidów urządzeniem Hemoron © [link 11-2018].

 Celem zappera jest dostarczenie do organizmu pulsującego, jednokierunkowego prądu elektrycznego o szerokim spektrum tj. dużej zawartości wielu harmonicznych częstotliwości oraz o odpowiednim natężeniu. Ważne jest także, aby prąd przepływał w ściśle określonym miejscu np. część ciała, organ.

Stąd można wyodrębnić dwa ważne aspekty wpływające na skuteczność:

  • Jakościowy – szeroki zestaw wielu częstotliwości o dobrych parametrach,
  • Ilościowy – odpowiedni prąd (przekładający się na moc sygnału tj. ilość dostarczanej energii) w ściśle określonym miejscu organizmu. Nie za mały i nie za wysoki.

 Niestety zapper dr Huldy Clark nie spełnia należycie obu parametrów stąd udoskonaliłem ten projekt. Oparłem się na badaniach przeprowadzonych dr n.med. Elbieta Puacz oraz mgr Liliann Kristinn Elmborg  [link]. Muszę przyznać, że byłem zaskoczony otrzymanymi rezultatami. Już od dłuższego czasu interesowałem się zapperami, ale trudno mi się było przekonać co do skuteczności tego prostego urządzenia. Dodam, że zapper generuje wyłącznie jedną częstotliwość podstawową.

Udoskonalenie polega na:

  1. Zastosowaniu końcówki mocy na tranzystorach MOSFET. Przez to zwiększenie pasma i obniżenie impedancji wyjściowej urządzenia. zapper-plus generuje znacznie bardziej szerokie widmo harmonicznych przy wiekszym obciążeniu.

  2. Podniesieniu dolnego poziomu napięcia z 0,2V zaproponowanych przez dr Clark do 2,4V. Wyższe napięcie zapewnia bardziej skuteczną wstępną polaryzację przy niskim poziomie sygnału (nie w czasie impulsu).
  3. Zastosowanie mikro-amperomierza wskazującego wartość natężenia prądu przez cały czas terapii.  Użytkownik może nadzorować właściwe parametry. Dla różnych celów, różne wartości powinny być utrzymywane. Operowanie napięciem wyjściowym nie jest właściwe z uwagi na zmienną rezystancję skóry, różny poziom ukrwienia, wilgotność powietrza, predyspozycje pacjenta itp.
  4. Regulatora natężenia prądu pozwalającego korygować zmieniające się wartości.
  5. Przycisku testu baterii. Niski poziom baterii powoduje zdecydowane obniżenie skuteczności terapii. Zanim zaczniesz może sprawdzić czy poziom jest właściwy. Dodatkowo zastąpienie małej bateryjki 6F22 sześcioma paluszkami AA, co obniża rezystancję źródła zasilania i poprawia parametry sygnału wyjściowego.

 Koszt wykonania zappera-plus to około 80zł. Jest za to nieporównywalnie bardziej skuteczny i użyteczny niż ogólnie dostępne tego typu rozwiązania za kilkaset złotych i nawet kilka tysięcy złotych. 

Opierając się na doświadczeniu niedługo w dziale terapie na portalu opiszę w jakich zastosowaniach zapper-plus jest skuteczny, a gdzie nie uzyskałem spodziewanych rezultatów. Niemniej polecam każdemu zbudować i wypróbować urządzenie samodzielnie.

Również niedługo pojawi się opis programowalnego zappera++, do którego każdy będzie mógł tworzyć własne skrypty terapii w oparciu o język BIOzap. Umieszczę także linki do stron z zestawami częstotliwości tych terapii opracowanych przez Rife-a, Huldę Clark i innych.

Testy laboratoryjne zappera-plus

 Poniżej prezentuję uzyskany sygnał wyjściowy z urządzenia. Zapper został podłączony do sztucznego obciążenia symulującego pacjenta trzymającego elektrody w rękach. Niemniej niewiele ten wynik różni się od rzeczywistych parametrów podczas trzymania elektrod w dłoniach. Trzeba dodać, że parametry ludzi i otoczenia są zmienne i nieprzewidywalne, stąd wygodniejsze jest korzystanie ze sztucznego obciążenia. W badaniach można porównywać różne urządzenia i konstrukcje, a pomiary są powtarzalne, bez względu na warunki.

Wykres

Czerwony wykres prezentuje zawartość harmonicznych. Jedna kratka to pasmo o szerokości 50kHz. Na tym wykresie zastosowano skalę liniową (nie logarytmiczną), czyli poziom sygnału o danej częstotliwości jest wyrażony w woltach. Widać, że sygnał użytkowy sięga do około 350kHz, przy czym najwięcej energii jest dostarczanej do 120kHz. 

Żółty przebieg pokazuje napięcie wyjściowe.Okres impulsu i spoczynku są różne co jest typowe dla timera NE555. Częstotliwość pracy badanego egzemplarza zapper-plus wynosi 34,31 kHz. Częstotliwość sygnału podstawowego generalnie nie ma krytycznego znaczenia. Ma za to szybkość zmiany impulsu tj. narastającego i opadającego zbocza. Kolokwialnie można powiedzieć, że chodzi o to, aby sygnał przypominał prostokąty o ostrych, prostych krawędziach w rogach. Jedna kratka to 5V. Z tego wynika, że na wyjściu uzyskuje się napięcie około 8,2V, a dolny próg polaryzacji elektrod to 2,2V. Wysokość impulsu wynosi 6V.

Plik